SK Sinimäe karikavõistlused kaugushüppes

Tallinna Saksa Gümnaasium (endine Tallinna 54. Keskkool) koostöös spordiklubiga Sinimäe korraldab karikavõistlusi kaugushüppes alates aastast 1997. Mõte sündis juba varem toimuma hakanud odaviske karikavõistlustega seoses – et kergejõustikupäeva veelgi sisukamaks muuta, otsustati lisada ka kaugushüppevõistlus koolide võistkondadele.

Võitjana on õnnestunud väljuda sellel võistlusel Kristiine Gümnaasiumil, Tallinna Tehnikagümnaasiumil, Tallinna Reaalkoolil ja Tallinna Saksa Gümnaasiumil. Rahvusvahelist värvi on lisanud võistlustele Soome Vabariigi Kerava Sompio Ühiskooli osavõtt.

Nendel võistlustel on osalenud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel medaleid võitnud kergejõustiklased Anna Tamm, Liis Berendsen, Hege Mardiste, Riina Vals, Maarja Kalev, Reigo Jörsi ja Gert Rahnel. Kergejõustiklastega on oma jõudu proovinud veel korvpallurid Gert Dorbek, Tõnu Uusmaa ja Jaan Puidet, peotantsija Roger Niitmäe, käsipallur Martin Noodla, ujuja Miko Mälberg jpt.

Võistlustel on osalenud eelkõige Mustamäe ja Kristiine linnaosa koolide õpilased kuid esindatud on olnud ka teiste Tallinna linnaosade koolide võistlejad. Võistlustest osavõtjate arv püsis esimestel aastatel 40-50 piirimail, kuid loodame suurendada võistlejate arvu 56-60 võistlejani, mis oleks ka maksimum.

Toetajateta oleks selle võistluse korraldamine mõeldamatu. Võistlust on varasematel aastatel toetanud Mustamäe linnaosa valitsus ja KNAUF Tallinn UÜ. Võistluste korraldamisel ja läbiviimisel on ulatanud oma abistava käe ka kooli vilistlased, õpilased, õpetajad, lapsevanemad jt.