SK Sinimäe karikavõistlused odaviskes

Tallinna Saksa Gümnaasium (endine Tallinna 54. Keskkool) korraldab võistlusi odaviskes aastast 1989.  Võistluste juhendit ja odade raskusi ei ole kordagi aegade jooksul muudetud.

Võitjate nimistus on seni Ventspilsi 1. Keskkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Pääsküla Gümnaasiumi, Tabasalu Gümnaasiumi, Kristiine Gümnaasiumi, Tallinna Tehnikagümnaasiumi ja Tallinna Saksa Gümnaasium nimed. Rahvusvahelist värvi on võistlustele lisanud Läti ja Soome koolide osavõtt.

Kahtlemata kuulsaimad Sinimäe karikavõistlustel odaviskes võistelnud sportlased on lätlased. Nendeks on maailmameistrivõistluste finaalis võistelnud Girts Stakavs ja olümpiamängude finalist Eriks Rags ning juunioride maailmarekordi visanud soomlane Perttu Kyyrö.

Võistlustel on osalenud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel medaleid võitnud kergejõustiklased Riina Vals, Liis Berendsen, Anna Tamm, Hege Mardiste, Klarika Kaldmaa ja Gert Rahnel.

Oma osavust on proovinud veel korvpallurid Gert Dorbek, Tanel Kurbas ja Jaan Puidet, käsipallur Martin Noodla, ujujad Miko Mälberg ja Sten Indrikson, jalgpallur Kristjan Tamme, laskesuusataja Johan Talihärm jpt.

Võistlustest osavõtjate arv püsis esimestel aastatel 50-60 piirimail, kuid seoses staadioni amortiseerumisega vähenes ka osavõtjate arv. Korraldajad ei julgenud sellele staadionile enam väliskülalisi kutsuda. Seoses Tallinna Saksa Gümnaasiumi staadioni renoveerimisega aastal 2007. loodame suurendada võistlejate arvu jälle endisaegade tasemeni.

Toetajateta oleks selle võistluse korraldamine mõeldamatu. Võistlust on varasematel aastatel toetanud Mustamäe Linnaosa Valitsus ja KNAUF Tallinn UÜ. Samuti abistavad võistluste korraldamisel ja läbiviimisel paljud Tallinna 54. Keskkooli ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi vilistlased, õpilased, õpetajad, lapsevanemad jt.