SK Sinimäe karikavõistlused seeriajooksus

Tallinna Saksa Gümnaasium korraldab seeriajooksuvõistlusi alates aastast 2002. Mõte ja teostus sündis vajadusest. Tallinna koolinoorte teatejooksude- ja murdmaajooksu meistrivõistlustega seoses olime igal aastal selgitanud kooli võistkondade liikmed katsevõistlustel. Miks siis mitte tähtsustada neid katsevõistlusi ja tuua konkurentsi huvides juurde ka teiste koolide õpilasi?

Oleme muutnud võistlusjuhendit, otsides kooli jaoks parimaid võimalusi. Aastatega oleme kaotanud ära koolidevahelise arvestuse ja tänu sellele suurenes kohe ka märgatavalt osalejate arv.

Võistlused toimuvad kas kahes või kolmes vanuseklassis. Võistlustel on osalenud eelkõige Mustamäe ja Kristiine linnaosa koolide õpilased, kuid oma osavõtuga on üllatanud meid ka kõik teised Tallinna linnaosad. Osalenud on ka teiste Eesti linnade ja/või maakohtade koolide õpilased.

Selle võistluse kasutegur on meie koolile juba näha. Teatejooksu- ja murdmaajooksu võistkonnad on igal aastal esimeste hulgas ka Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel. Ka mitmeid teisi tippsportlasi on võistlus tõmmanud ligi hea treeninguna põhialal esinemiseks. Meie korraldatud seeriajooksul on osalenud olümplased – ujujad Miko Mälberg ja Martin Liivamägi. Samuti on oma kiirust ja vastupidavust proovinud Sinimäe seeriajooksul korvpallurid Mirjam Nikolai, Viive-Kai Rebane ja Jaan Puidet, ujuja Maria Albert, suusataja Heidi Raju, käsipallur Jürgen Rooba, laskesuusatajad Anneliis Viilukas ja Johan Talihärm, kergejõustiklased Hege Mardiste ja Raimond Valler.

Toetajateta oleks selle võistluse korraldamine mõeldamatu. Võistluste ajaloo jooksul on toetanud meie võistlust Mustamäe Linnaosa Valitsus ja KNAUF Tallinn UÜ. Samuti abistavad võistluste korraldamisel ja läbiviimisel paljud Tallinna 54. Keskkooli ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi vilistlased, õpilased, õpetajad, lapsevanemad jt.